Історія гімназії

Українська академічна гімназія була заснована в 1784.

Цій події передували довгі літа змагань і праці зорганізованої української спільноти й багатьох українських патріотів - педагогіві суспільних діячів, зокрема митр. Г. Якимовича та посла о.Григорія Шашкевича.

Заснована більш як двісті літ тому тодішньою австроугорською державою для освітніх потреб українців Галичини славетна гімназія стояла справді першою в Україні новочасною середньою школою класичного типу з рідною мовою викладання, яка була запроваджена з 1874 року. У цьому є чимала заслуга першого директора - українця о. Василя Ільницького, заслужненого патріота і народовця, що дбав про релігійне виховання та національний напрям роботи гімназії.

У гімназії на викладацьких посадах працювали такі шановані педагоги і громадські діячі як - Іван Боберський, Олександр Тисовський, Степан Шах, Богдан Макарушка, Йосип Застроць, Р. Прокопович-Орленко, Ю. Опільський, Я.Рудницький та інші.

Зберігаючи статус державного навчального закладу за всіх колоніальних адміністрацій, первісток національного шкільництва поневоленого народу спромігся виплекати для вітчизни і світу чимало чесних, мудрих і мужніх громадян, які клали в підвалини омріяної свободи не тільки свої знання й таланти а й життя.

У лаві вихованців - піонер національно-культурного відродження Микола Устиянович і професор Омелян Огоновський, академік Михайло Возняк і композитор Станіслав Людкевич, полковник Євген Коновалець і генерал Роман Шухевич-Чупринка.

Академічна гімназія відродилася до нового життя з відродженням нашої держави в 1992 р.

Львіська академічна гімназія запрошує на навчання обдарованих та здібних дітей. Головна мета гімназії - виховання наукової та свідомої еліти української нації.

Кiлькiсть переглядiв: 912

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.